aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Chodniki dla ludzi czy dla psów?


sobota 11 styczeń 2014 10:00

Wielu mieszkańców miasta może pochwalić się posiadaniem czworonożnych pupili. Bardzo dobrze – nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zazwyczaj jednak właściciele, o ile na pewno troszczą się o swoich pupili, niekoniecznie dbają już o to, by pozostawiać po nich porządek.

Ten scenariusz towarzyszy każdej zimie – śnieg się topi, odsłaniając kilka warstw psich odchodów. W tym roku biały puch nie spadł i nie zanosi się, by ten stan rzeczy uległ zmianie, jednak i tak idąc chodnikiem można natknąć się na niejedną „niespodziankę”. Trudno winić zwierzaka, który po prostu załatwia swoje potrzeby, jednak właściciele powinni albo wyprowadzać swoich podopiecznych w miejsca oddalone od chodników czy placów zabaw, albo po prostu po nich sprzątać.

- Idę chodnikiem, widzę panią z papieroskiem, która czeka, aż piesek załatwi się na środku chodnika. Oczywiście, o ile pieska kocha, to brzydzi się już po nim sprzątnąć. Lepiej, żeby ktoś potem wdepnął w to, co pozostało – pisze zdegustowany czytelnik – Nie można zwrócić uwagi, poprosić, żeby wyprowadzać zwierzęta gdzieś indziej, bo każdy się obraża, unosi, uważa, że ma prawo brudzić ten chodnik. Nie ma! Bo to część wspólna, użytkowana przez wszystkich! - dodaje.

Warto nadmienić, że w wielu miastach Polski stoją kolorowe kosze na śmieci, przeznaczone specjalnie na odchody psów. Są także przy nich rękawiczki jednorazowe czy woreczki. Tak jest chociażby w Gnieźnie. Niestety, u nas jeszcze "moda" ta nie dotarła, chociaż coraz częściej można zobaczyć właściciela, który sprząta po swoim pupilu – bo sprzątać po nim, to żaden wstyd, a wręcz przeciwnie, przełamywanie pewnych shematów.

ma

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kolo.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl