aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Pomóc Ukrainie


wtorek 25 luty 2014 15:00

Polacy są z Wami ! To hasło akcji na FB, do której dołączyli również politycy PO. Wczoraj na konińskiej konferencji prasowej Ireneusz Niewiarowski oraz Tomasz Nowak zaapelowali do mieszkańców naszego regionu o pomoc dla Ukrainy. To ogólnopolska akcja partii.

Potrzebne są środki opatrunkowe, leki, strzykawki, koce zwykłe i termiczne. Można je dostarczać do biur PO w Koninie. Politycy apelują również o wpłatę euro dla Euro Majdanu.

Pieniądze są najważniejsze. Można je wpłacać na rachunek 22 1020 1026 0000 1802 0232 6882. Tytuł wpłaty - ,,Darowizna-cel charytatywny" - informuje senator Niewiarowski.

Poseł Tomasz Nowak dodał, że zwrócą się do różnych środowisk konińskich o wpłatę pieniędzy dla Ukrainy.

-  Poproszę również poszczególne koła PO o zbiórkę sąsiedzką. Niech każdy przekaże co może – dodał poseł.

Jak informuje senator Niewiarowski Majdan będzie trwać do wyborów, czyli do 25 maja. 

-  Trzeba im pomóc przetrwać ten czas. Robimy to z ludzkiej potrzeby pomocy naszemu sąsiadowi.  Z Ukrainą mamy szereg kontaktów na różnych płaszczyznach, społecznych, kulturalnych, gospodarczych.   Współpracujemy na poziomie organizacji pozarządowych. 80 gmin w Wielkopolsce ma  partnerskie miasta na Ukrainie. Dziś trzeba te kontakty wzmocnić, pomóc Ukrainie w przeprowadzeniu reformy samorządowej. Najważniejsze, że jest wola tych zmian – powiedział I. Niewiarowski. 

materiał prasowy

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kolo.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl