aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Naprawa wału na rzece Warcie


poniedziałek 17 grudzień 2012 18:00

Modernizacja lewobrzeżnego wału rzeki Warty na Polderze Janów - Radyczyny była głównym tematem narady przeciwpowodziowej, która odbyła się 10 grudnia, w Starostwie Powiatowym Kole.

Podczas narady Jarosław Rosa, przedstawiciel Biura Projektów Wodnych Melioracji i Inżynierii Środowiska BIPROWODMEL, przedstawił informacje o technicznych aspektach inwestycji, która obecnie jest na etapie kończenia dokumentacji.

Planowany termin realizacji odbudowy obwałowania określa się na początek 2014 roku, zakładając, że w tym okresie rozpocznie się nabór wniosków na uzyskanie dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Koszt inwestycji to około 20 mln zł, która obejmuje m.in.: aktualizację hydrologii, badania geotechniczne wału i podłoża, zmianę klasy wału z III-ciej na I-szą, niezbędną rozbudowę korpusu wału, wykonanie uszczelnienia w postaci przesłony betonitowo - cementowej oraz modernizację przejazdów i dróg.

W spotkaniu, którego gospodarzem był Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, udział wzięli m.in.: Arkadiusz Błochowiak – Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, Stanisław Bielik – Zastępca Dyrektora Rejonowego Oddziału Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Koninie, Tadeusz Bartecki – Kierownik Inspektoratu Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kole, Robert Kropidłowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Zenon Siwiński – Prezes Oddziału Konińskiego Polskiego Towarzystwa Melioracyjnego. Powiat Turecki reprezentował Wicestarosta Władysław Karski oraz przedstawiciele gmin Brudzew i Przykona i PAK KWB Adamów S.A. w Turku.

materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kolo.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl